+90 549 791 09 45
300 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO
+90 549 791 09 45
300 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO

Minyatür Tuğla Kalıbı Nedir?

Minyatür inşaat malzemeleri, gerçek mimari yapıların belirli ölçekte küçültülerek yeniden inşa edilmesi için kullanılan ve gerçek inşaat malzemeleri ile hem görünüm hem de doku bakımından büyük benzerlik gösteren malzemelerdir. Basit minyatür evler yapmak için mukavva, makas ve yapıştırıcı gibi malzemeler kullanılırken; daha gelişmiş maketler yapmak için de minyatür inşaat malzemelerinden yararlanılmaktadır. Minyatür tuğlalar, minyatür inşaat malzemeleri içerisindeki en önemli parçadır. Evlerin ya da minyatür olarak yapılması planlanan yapıların duvarlarının hazırlanmasında kullanılan minyatür tuğlalar, gerçek tuğlalarla aynı renk ve dokuya sahiptir. Tek farkları ise daha küçük boyutlu olmalarıdır. Minyatür tuğla kullanılarak tüm mimari yapıların minyatür boyutlusunu inşa edebilmek mümkündür. Minyatür tuğlalar set halinde satılabildikleri gibi, tek başlarına da kolaylıkla bulunabilmektedir. Ayrıca minyatür tuğla kalıbı kullanarak tuğlalar imal etmek de mümkündür. Bu daha zahmetli bir yöntem olsa da düşük maliyetle minyatür tuğla yapabilmek adına başvurulabilecek bir yöntemdir. Bunun için kullanılabilecek kalıpların da çeşitli boyutları bulunmaktadır.

Minyatür Tuğla Kalıbı Ne İçin Kullanılır?

Minyatür tuğla kalıbı çeşitli minyatür yapıların inşa edilebilmesi için gereksinim duyulan tuğlaların üretilmesi için kullanılmaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi, bu tuğlaların hazır olarak satılanları da mevcuttur. Ancak özel boyutlarda minyatür tuğla inşa etmek isteyenler ya da daha farklı renklerde tuğlalar kullanmak isteyenler için minyatür tuğla kalıbı kullanarak üretim yapabilmek mümkündür. Minyatür tuğlaların genellikle standart kalıpları bulunmaktadır. Ancak daha büyük kalıplar bulabilmek de mümkündür. Yapılan tuğlaların kalıptan kolay çıkabilmesi için bu kalıplar genellikle silikon malzemeden imale edilmektedir. Ayrıca minyatür tuğla yapımında kullanılabilecek malzemeler de oldukça çeşitlidir. Çimento, kalıp ile minyatür tuğla yaparken en sık tercih edilen malzemedir. Daha erken donması ve daha dayanıklı olması nedeniyle tuğla yapımında çimentodan yararlanılmaktadır. Ayrıca zaman zaman alçıdan ya da kilden minyatür tuğla da üretilebilmektedir. İsteğe göre minyatür tuğlaların boyanması ya da fırınlanması suretiyle farklı renkler kazandırılması da mümkündür.

minyatür-tuğla-kalıbı
Minyatür Tuğla Kalıbı Nedir?

Hazır Paketlere Göz Atın!

Minyatür tuğla üretmekle uğraşmak yerine doğrudan maket yapımına başlamak isteyenler için Minyatür Tuğla firmasının sunduğu hazır paketler önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Maket projesini tamamlamak için gereksinim duyulan tüm ürünlerin bir arada sunulduğu bu paketler, zahmetsizce minyatür bir ev ya da mimari yapı inşa edilmesini mümkün hale getirmektedir. Üstelik bu paketlerde farklı zorluk düzeyleri de bulunmaktadır. Bu sayede herkes minyatür yapımındaki deneyimine göre bir paket ile başlayarak bir yapı inşa edebilmektedir.

Minyatür tuğla tarafından sunulan hazır paketleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Konak Paketi: Minyatür yapımı konusunda ileri derecede bilgi ve deneyim sahibi olanlar için hazırlanan bu paket, iki katlı bir konak ve onun çevre düzenlemelerini yapmak için gereksinim duyulan malzemeleri barındırmaktadır.
  • Tek Katlı Villa Paketi: Konak paketine göre daha basit düzeyli bir proje olan bu pakette de tek katlı bir villa minyatür olarak yapılmaktadır. Paket içerisinde çevre düzenlemesi için kullanılacak malzemeler daha sınırlı olduğu için, fiyatı da daha uygundur.
  • Çiftlik Evi Paketi: Daha çok minyatür ev ya da proje yapımına yeni başlayanlar için tasarlanmış olan bu pakette, önceki iki pakettekine kıyasla daha az miktarda malzeme bulunmaktadır. Ayrıca inşa edilecek çiftlik evinin projesi de daha basittir.
  • Anıtkabir Paketi: Minyatür Tuğla’da ev paketlerinin yanı sıra Atatürk’ün ebedi istirahat yeri olan Anıtkabir’in de minyatür olarak inşa edilebilmesi için sunulan bir paket bulunmaktadır. Bu paket ile minyatür olarak Anıtkabir’in birebir inşa edilmesi mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir