Genel

Hobi Olarak Model Mahalle Kurmak

Keyifli vakit geçirmek ve biraz da ilginiz varsa maket mahalleler sizler için eşsiz bir deneyim fırsatı sunuyor. Eğlenerek ve istediğiniz şekillerde yapabileceğiniz parklar, ağaçlar ya da evlerle maket mahallemiz hayalinizdeki gibi şekillenecek. Renk renk katlar ve yemyeşil ara sokaklarla mahallenizin yapımından keyif alacaksınız. Sürekli olarak düşündüğünüz ve yapmayı amaçladığınız hobi model için artık önünüzde hiçbir engel kalmayacak. Minyatür Tuğla sayesinde istediğiniz ve hayal ettiğiniz mahalleler için ilk adımı atacaksınız.

Öncelikle bir plan yapmanız ve mahallenizin temelini buna uygun şekilde oluşturmanızı gerekecektir. Yapacağınız hobi model mahallemizin içinde bulunmasını istediğiniz tüm detayları uygulayabilir iseniz. Bu süreç içerisinde gerekli olan malzemeleri tedarik edebileceğiniz ve sizlere yardımcı olacak bir firmanız hazır. Minyatür Tuğla, minyatür ev, tuğla ve hobi ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak ve keyif aldığınız bu zevkinizi yapmanıza olanak sunacaktır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Kendin Yap Projesi (DIY) Nedir?

Hobi Bahçenizi Yaparken Eğlenin

Evde kaldığımız şu günlerde farklı aktiviteler arayışına girdik. Eğer siz de yeni bir hobi arayışı içindeyseniz minyatür tuğla ve hobi market ile buna ulaşabilirsiniz. Minyatür Tuğla, hayallerinizdeki minyatür evi inşa etmeniz için size yardımcı olacaktır. Özellikle ev dekorasyonunda farklılık yaratmak isteyen kişiler için çok uygundur. Minyatür boyutlarda hayalinizdeki evi inşa etmenizi ve en önemlisi de bunu yaparken eğlenmenizi sağlar. Bu sayede fikirleriniz küçük bir şekilde de olsa hayata geçmiş olur. Farklı proje paketlerinden birini seçerek hemen işe koyulabilirsiniz. Proje seçmek yerine her ürünü kendiniz de alabilirsiniz.

Proje Paketleri İçinde Neler Var?

Proje paketleri içinde;

 • Harç malzemeleri
 • Kapı
 • Pencere
 • Spatula
 • Delikli tuğla
 • Çatı kiremiti
 • Minyatür palet
 • Kolon demiri
 • Kalıp tahtası
 • İnşaat harcı
 • Çim
 • Parke taşı
 • Bahçe kiti
 • Yapıştırıcı

Farklı hobi model paketlerinden birini seçtiğinizde malzemelerde değişecektir. Malzemeleri tek tek de satın alabilirsiniz. Fakat minyatür proje paketleri ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi içinde barındıracak ve size kolaylık sağlayacaktır. Sonraki projelerinizde ihtiyaç duyarsanız paket dışı ürünleri de satın alabilirsiniz.

Kendi Planınızı Yapın

Hobi maket sayesinde evinizde kendi planınızı yaparak farklı bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Minyatür Tuğla proje paketleri içinde ürünler dışında yapım videoları da bulunmaktadır. Bu videolar size yol gösterici olacaktır. Eğer ilk defa yapacaksanız başlangıç paketlerini satın almanız daha uygun olacaktır. Biraz daha deneyim kazandıktan sonra hobi model evlerinizi inşa etmeye başlayabilirsiniz. Hem yetişkinler hem de çocuklar için uygundur. Fakat çocukların kullanımı yetişkinlerin gözetimi altında olmalıdır.

Malzemeler gerçek inşaat malzemeleridir, sadece minyatür boyutlarıdır. İstediğiniz projeleri satın alarak yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Birden fazla maket evi birleştirerek ise kendi mahallenizi bile oluşturabilirsiniz. Yaptığınız çalışmalar ilerleyen zamanlarda size ilham kaynağı bile olabilir. Böylelikle hobi model çalışmalarıyla sevdiklerinizle beraber keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Kendi planınızı oluştururken önce yapıyı nerede yapmaya başlayacağınıza karar verin. Çalışma alanınız masa gibi düz bir yüzey olmalıdır. Etrafın kirlenmemesi adına bir örtü sermenizde gerekebilir. Proje bir günde bitmeyecektir ve özenle hazırladığınız zaman birkaç gününüzü alabilir. Bu yüzden ona uygun bir çalışma alanı ve planı hazırlayın. Hazırladığınız maket ev hem hoş bir dekor oluşturacak hem de hayallerinizin hayata geçmesini sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir